Ptáci v zahradě

 

   Ptáci jsou skvělým objektem k pozorování a bezvadnou a účinnou biologickou ochranou ovocných stromů i zeleninových záhonů. Přilákáme-li je do zahrady, můžeme se po celý rok těšit z jejich přítomnosti. Někteří ptáci potřebují k hnízdění dutiny. Pokud na zahradě nejsou staré dožívající stromy, je potřeba chybějící dutiny nahradit budkami. Nejčastěji je to sýkorník či rehkovník. Tyto a další typy budek také vyrábíme a dodáváme.

   I ptáci potřebují ke svému přežití vodu. Pokud na zahradě chybí přirozený zdroj vody, je potřeba pomocí pítek a napajedel vodu zajistit. S výrobou a rozmístěním pítek rádi poradíme.

   Před příchodem zimy se počet ptáků sníží více jak o polovinu. Některé druhy se stěhují do jižnějších oblastí, jiné k nám zase přilétají ze severu. V období od začátku listopadu do konce března můžeme ptáky přikrmovat např. slunečnicí, ovesnými vločkami, semeny trav, prosem, lesknicí, roztlučenými ořechy, vhodný je hovězí lůj. Krmítko umísťujeme na klidné, závětrné místo a tak, abychom znemožnili přístup predátorům. Můžeme také nasušit plody bezu, hlohu, aronie, svazky květenství bodláků, jitrocele, prosa atd. Krmítka také vyrábíme a dodáváme.

   Poskytujeme i poradenství v oblasti ornitologie a ochrany ptáků, nabízíme pomoc s instalací vhodné ptačí pozorovatelny.

 

V sekci – Ptáci v zahradě Vám nabízíme tyto služby: více zde >>

 


Fotogalerie: Ptáci v zahradě

/album/fotogalerie-ptaci-v-zahrade/foto-48-jpg/
/album/fotogalerie-ptaci-v-zahrade/hnizdo-sykory-konadry-jpg/
/album/fotogalerie-ptaci-v-zahrade/na-hnizde-jpg/
/album/fotogalerie-ptaci-v-zahrade/ptaci-budka-jpg/

—————