Projekty

 

   Zabýváme se projektováním rodinných zahrad, předzahrádek a balkonů, veřejných prostorů, firemních areálů, školních zahrad, obnovou starých zahrad i volné krajiny. Předáme vám naše zanlosti a zkušenosti s fungováním přírodních a permakulturních zahrad, naše projekty respektují přírodní zákonitosti. Více se dočtete v sekci Přírodní zahrady.

 

   Navrhování má svá pravidla. Začínáme dotazníkem, který Vám pomůže rozmyslet, co od zahrady očekávat a nám naznačí, jakým směrem se bude projekt ubírat. Následuje návštěva, důležité je pro nás posouzení polohy pozemku, typu půdy a dalších faktorů, pomůže nám katastrální mapa pozemku, půdorys domu či v případě nerovností i geografický řez pozemkem. Můžeme nabídnout placenou konzultaci, s případným náčrtkem pro hrubou představu. Pro osázení pozemku je nutný podrobný projekt či detailněji zpracované jednotlivé části pozemku. Menší projekty jsme schopné zrealizovat, na větší doporučíme firmu nebo si bereme brigádníky. Nabízíme autorský dozor. Zprostředkujeme projekt koupacího jezírka, kořenové čističky, vrbových staveb či dalších doplňkových prvků. Vše je ošetřeno smlouvou o dílo.

 

   Cena za projekt a realizaci zahrady se nedá dopředu bez návštěvy pozemku určit. Není malá, kromě ceny za rostliny, stromy a keře je to ale poslední částka, kterou do přírodní zahrady budete investovat. Narozdíl od klasických zahrad, k jejichž údržbě potřebujete sekačku, křovinořez, zastřihovač živých plotů, vertikutátor, vysavač listí, leckde je nutné zavlažovací zařízení. K tomu připočtěte pohonné hmoty či elektřinu, opravy zahradní techniky, hnojiva, chemické postřiky. Výrobou a používáním všech těchto vymožeností je silně zatěžováno životní prostředí a tak klasické zahrady, ač se to jejich majitelům na první pohled nezdá (nebo je jim to jedno), přispívají ke zhoršování životního prostředí. A nezanedbatelný je také váš čas, který pravidelně klasicky navržené zahradě musíte věnovat nebo peníze, které dáte za pravidelnou údržbu zahradnické firmě.

 

   Rády experimentujeme na vlastních pozemcích a osvědčené postupy realizujeme do dalších zahrad. Pomůžeme Vám uskutečnit Vaše sny.

 


Fotogalerie: Projekty

/album/fotogalerie-projekty/foto-49-jpg/
/album/fotogalerie-projekty/foto-50-jpg/
/album/fotogalerie-projekty/projekty-jpg/
/album/fotogalerie-projekty/projekt-2-jpg/

—————